کیدوبلاگ

استاندارد های لازم برای خرید اسباب بازی یکی از ضروری ترین مواردی است، که والدین باید هنگام خرید اسباب بازی و عروسک به آنها توجه کنند.

در این مطلب قصد داریم شما را با استاندارد های عروسک و اسباب بازی به زبان ساده آشنا کنیم.

استاندارد لازم برای خرید اسباب بازی ها چه فایده ای دارد؟

شاید این سوال برای شما هم بوجود آمده باشد که استاندارد برای یک عروسک یا اسباب بازی چه فایده ای برای کودک یا والدین دارد. قبل از آن بهتر است تعریف استاندارد را یکبار دیگر باهم مرور کنیم

اساسا استاندار در هر زمینه ای یعنی تعریف المان های مشابه و تکرار پذیر، برای استفاده بهینه تر و راحت تر.
این یعنی برای محصول یا خدماتی، یکبار تعاریفی را داشته باشیم تا هر بار لازم نباشد محصول یا خدمات را آزمون و خطا کنیم. درواقع استاندار کردن یک المان از تکرار خطا و آسیب رساندن جلوگیری میکند.

استاندارد کردن یا استاندارد داشت، اسباب بازی یا عروسک نیز به والدین و کودکان کمک می کند، تا اثر بازی با آنها آسیب نبینند.

آسیب های کودکان دربرابر اسباب بازی های غیر استاندارد

اگر اسباب بازی یا عروسکی بخرید که استاندارد های لازم در آن دیده نشده باشد، کودک شما دوچار آسیب های جدی روحی و جسمی خواهد شد. 

برخی اوقات این آسیب ها به چشم نمی آیند، و درآینده و بزرگ سالی خود را بروز می کند.

آسیب های روحی که کودک شما در اثر اسباب بازی های غیر استاندارد متحمل می شوند، در خلق و خو و رفتار آنها نیز تاثیرات منفی به بار خواهد آورد. کودک بیش فعال شده و در برخی اوقات پرخاشگر می شود.
 

1 19 استاندارد های لازم برای خرید اسباب بازی

آسیب های فیزیکی و جسمی کودک در اثر بازی با اسباب بازی های غیر استاندارد

یکی دیگر از آسیب های جدی که کودکان در اثر استفاده از عروسک یا اسباب بازی های غیر استاندارد ممکن است با آن مواجه شوند آسیب های جسمی و فیزیکی است.

در اسباب بازی های پلاستیکی و چوبی نبود نظارت کیفی کافی در خط تولید اسباب بازی سبب بوجود آمد نقایصی در اسباب بازی ها می شود که به کودکان ما در اثر بازی کردن آسیب می رساند.

وجود پلیسه ها پلاستیک که در اثر بی کیفیت بودن قالب های ساخت اسباب بازی روی آنها بوجود می آید باعث بریده شدن و زخم شدن پوست کودکان می شود.
این موضوع در مواجه با اسباب بازی های چوبی بی کیفیت نیز بسیار مشاهده شده است.

اما گاهی اوقات با اسباب بازی هایی روبرو می شویم که هم از نظر ظاهری و هم در نگاه کارشناسی به نظر بی عیب و نقس می آیند، ولی وقتی بیشتر و موشکافانه تر آنها را در معرض بررسی قرار می دهیم متوجه عیب های نهان آنها می شویم.

 

ایراد های مخفی اسباب بازی ها و عروسک های غیر استاندار

ما در مواجه با بسته بندی شیک و قابل تحسین اسباب بازی ها یا جنس نرم و لطیف عروسک ها خلع صلاح شده و آنها را خریداری می کنیم، اما غافل از اینکه اسباب بازی که برای عزیز ترین شخص زندگی مان خریده ایم دارای ایراداتی است که از چشم ما پنهان می ماند.

ایرادات پنهاد یک اسباب بازی

یک ماشین اسباب بازی، یا تفنگ پلاستیکی را در نظر بگیرید که دارای مشکلات پنهان شده ای است. این موارد می تواند وجود میله های فلزی است که بعنوان محور چرخ در این اسباب بازی وجود دارد باشد که در اثر شکسته شدن یا باز شدن قطعات اسباب بازی از یکدیگر به کودک شما آسیب وارد کند.

یا تفنگ پلاستیکی که از مواد اولیه چندبار استفاده شده و از پلاستیک ضایعاتی ساخته شد و در اثر تماس آن با دهان و دستان کودک او را مسموم می کند.

این مثال ها بخشی از آسیب هایی است که یک اسباب بازی غیر استاندارد به کودک می رساند.

خطرات عروسک های غیر استاندارد

عروسک های نرم و دوست داشتنی هم ممکن است خطراتی به مراتب بیشتر از یک اسباب بازی غیر استاندارد داشته باشد. عروسک ها دو وجه دارند، یکی چیزی که قابل مشاهده است و ما می بینیم و دیگری چیزی که با چشم قابل مشاهده نیست و ضرر و زیان بیشتری به کودک ما می رساند.

یکی از شایع ترین خطراتی که عروسک های غیر استاندارد برای  کودکان به همراه دارد، حساسیت تنفسی است. این مورد در اثر نزدیکی عروسک بی کیفیت به کودک اتفاق می افتد.

کودک ما در هنگام خواب یا بازی با عروسکی دارای پرز های ریز و معلق و تنفس این پرز ها به مرور دوچار سنگینی سینه و سرفه یا عطسه می شود. 

گاهی اوقات نیز این اتفاق نمی افتد و کودک در فصل های خاصی مثل بهار با حساسیت شدید تری روبرو می شود زیرا او از قبل زمینه خساسیت تنفسی داشته است.

بهترین راه کار برای خرید اسباب بازی یا عروسک با کیفیت چیست؟

بیاید واقع نگر باشیم، همه ما در حالت عادی قادر به تشخیص عروسک یا اسباب بازی یا عروسک استاندارد از بی کیفیت نیستیم. حتی اگر کارشناس کیفی اسباب بازی نیز باشید در لحظه خرید هیچ ابزاری بجز چشم ها برای تشخیص خوب و بد ندارید. 

بنابراین باید برای خریدی مطمئن باید به نکات زیر توجه کنید.

 

نکاتی که در لحظه خرید عروسک و اسباب بازی باید به آن توجه کنیم.

  1. به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید که مسئولیت مشکلات را بپذیرد.
  2. خرید اسباب بازی برند به شما کمک می کند تا خیالتان از خرید راحت باشد. ما در ایران برند های بسیار باکیفیتی در زمینه تولید اسباب بازی و عروسک داریم.
  3. استاندارد های روی بسته را مطالعه کنید.
  4. نقد و بررسی مربوط به اسباب بازی ها را بخوانید.
  5. نظر مصرف کنندگان قبلی را حتما جویا شوید.
  6. توجه به تاییدیه انجمن تولید کنندگان اسباب بازی ایران یا CE اروپا
با رعایت فوق و خرید از فروشگاهی معتبر می توانید بهترین خرید را برای عزیزترین شخص زندگی تان یعنی فرزندانتان داشته باشید. 
Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
سبد خرید
[html_block id="9531"]
نوار کناری