فرمت پست

عروسک سازی

عروسک سازی

عروسک پارچه ای لی لی پوت

صنعت عروسک سازی به عنوان یکی از پر سود ترین صنایع تجاری دنیا به حساب می آید . از این رو مطابق معمول کشور دوست و غیر همسایه چین ، بعنوان اولین و بزرگترین سازنده عروسک در دنیا محسوب می شود.

ایران و صنعت عروسک سازی

متاسفانه ایران صنعتی به نام صنعت عروسک سازی ندارد . اما ما ایرانیان از قدیم الایام ، توسط مادر بزرگ ها و در برخی اوقات پدر بزرگ هایمان عروسک هایی نفیس و زیبا برایمان طراحی و ساخته اند .

اقوام بختیاری ، ترک ، گیلکی ، کرد ها و خیلی از اقوام اصیل ایرانی مجمسه و یا عروسک هایی را به شکل وازح و مشخص برای بازی کودکان خود تهیه و در اختیار آنان قرار می دادند .
این در حالی است که متاسفانه در برخی از نقاط کشور هایی مانند افغانستان عروسک و مجسمه را بت قلمداد کرده و کودکان را از استفاده و بازی با این اشیاع منع می کنند .

عروسک سازی ضمن ایجاد اشتغال می توانند ارزش افزوده بسیاری را نصیب مردم نماید.

این صنعت نه تنها نیاز به ابزار آلات پیجیده و مهارت خاصی ندارد بلکه به شکل اولیه می توان از ابزار های دم دستی هر منزل و محدود مهارت یک فرد عروسک و یا یک فیگور منحصر به فرد ساخت و به بازار عرضه نمود.

بدهی است کیفیت پارپه ، نوع طراحی ، رنگ بندی و در دسترس بودن تولیدات می تواند نقش بسیار مهمی در فروش محصولات ایفا کند . اما مهمترین عامل برای فروش عروسک و اسباب بازی دست ساز خود فروشنده و میزان اعتمادی است که خریداران به او دارند .

آرتیما با ایجاد بازارچه ای امن برای مشتریان و فروشندگان بستری مناسب و قابل اطمینان را برای هر دو طرف ایجاد نموده .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.