آموزش فروش و قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی

تو در حال مطالعه مقاله آموزش فروش و قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی هستی، چون به راحتی نمی تونی هنر دستت رو بفروشی و سود کنی. مجبوری اکثر محصولاتتو  رایگان یا با کمترین قیمت به اطرافیان بدی. و در نهایت اونها هم با منت ازت تشکر کنند و یا ایراد بگیرند.

شیرینی پزی و پخت کیک در منزل می تونه هم تجربه شیرینی باشه و هم منبع عالی کسب درآمد برای رفاه بیشتر یه نفر یا یه خانواده. خیلی از خانوما امروز با ابزار ها و امکانات معمولی در آشپزخانه منزل  اقدام به پخت انواع شیرینی و کیک می کنند .ابزار های مثل یک ماهی تابه ساده یا یک ماکروفر کوچک خانگی می تونه شروع یک کسب و کار چند صد میلیون تومانی باشد.

 

آموزش مهارت فروش کیک خانگی

شیرینی پزی در منزل در ابتدا فقط یک سرگرمی مادرانه یا یک دختر جوان به حساب میاد، که قصد داره عصرانه ای تهیه کند تا بهانه ای برای جمع شدن اهل خانه در کنار هم باشند. اما بعد از تجربه اول و بَه بَه و چَه چَه کردن اهل منزل و تشویق هاشون، بانوی شیرینی پز ما به فکر بهتر کردن دست پختش در زمینه شیرینی پزی و کیک پزی می افته. این اشتیاق تا جایی پیش میره که آرام آرام آشپزخانه کوچکش به مجهزترین آشپزخانه در زمینه پخت کیک و شیرینی مبدل میشه.
با بالا رفتن مهارت خانم قناد، سفارشات از در و همسایه و دوست و فامیل سرازیر میشه. گاهی مجانی و گاهی فقط هزینه مواد اولیه به زور و تعارف پرداخت میشه.

در نهایت می بینی داری کار مجانی می کنی و سود آنچنانی نصیبت نمیشه و فقط خستگی و ظرفای نشسته هست که گیرت میاد.

تازه اگر بخوای با همین اوضاع پیش بری آروم آروم هزینه های گاز و برق منزل هم که توی این چند وقت بیشتر شده به این موارد اضافه می شه.

نمی خوام از اعتراض اهل خونه بگم که بخاطر بهم ریختن وضیعیت طبیعی خونه و آشپزخونه شاکی شدن، چون اصلا یادآوریش هم خیلی حال آدمو خراب می کنه.

تا کی قراره مجانی کیک و شیرینی بدی مردم؟

این فقط بخشی از هزینه هایی است که شما بجای مشتری پرداخت می کنید. کوهی از تجربه و اطلاعات که شما به جای مشتری دارید. مقدار زیادی مواد اولیه سوخته شده در فر یا فاسد شده در یخچال که برای یادگیری شما هزینه شده. وقتی به گذشته خود نگاه می کنید و کمی دقیقتر این موارد را حساب می کنید ، تازه متوجه میشوید هر یک کیکی که درست می کنید چقدر هزینه برای خود شما داشته و شما فقط در خوشبینانه ترین حالت کمترین سود را از مشتریانت دریافت کردی.

اصلا آیا پختن کیک روش مناسبی برای کسب درآمد خانگی است؟

می تونم به جرات بگم بله…

اما نه به این راحتی ها، باید قبلش یکسری اصول بدونی تا این کارو با سود و درآمد بالا انجام بدی، در غیر این صورت بجز تفریح، سرگرمی، یا وقت طلف کردن کار دیگه ای نیست و بهتره به چشم یک کسب و کار یا منبع درآمدی بهش نگاه نکنی.

شما می توانید از پخت و پز، به ویژه پخت کیک و شیرینی خانگی به سود و درآمد باورنکردینی دست پیدا کنید. این سود هر روز می تواند رشد چند 10 برابری داشته باشد. به شرط آنکه به صورت اصولی و حساب شده این کار را انجام دهید. مهم ترین عامل برای فروش حداکثری هر کالا یا خدمات،  قیمت گذاری دقیق و اصولی آن کالا یا خدمات به حساب می آید. شما با روش های ارائه شده در ادامه این مطلب و با گوش دادن به فایل صوتی که در انتهای این مطلب برای شما قرار داده شده، می توانید مثل یک قناد حرفه ای روی محصولاتتان قیمت گذاری کنید و راحت تر از اون فروش و تعداد مشتریانتونو هر روز بیشتر از روز قبل کنید.

cook cake آموزش فروش و قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی

دیگه نگران نباش...
الان یاد میگیری، چطور قیمت تمام شده را محاسبه کنید و به راحتی بفروشید.

حتما سوال های زیادی برای شما بوجود اومده سوالایی از جنس سوالای زیر

 • کیک و شیرینی را کیلویی حساب کنیم یا دانه ای؟
 • مواد درجه یک استفاده کنیم یا معمولی؟
 • گران بفروشیم یا ارزان؟
 • به چه کسی کیک و شیرینی خانگی بفروشیم؟
 • چطور کیک و شیرینی خانگی راحت بفروشیم؟
 • هر کیلو کیک تولد برای چند نفر کافی است؟

اینا فقط چندتا از سوالاتی بود که شما از ما پرسیده بودید، تا فروش و قیمت گذاری کیک و شیرینی بهتریو تجربه کنید.

چگونه قیمت کیک و شیرینی خانگی را محاسبه کنیم؟

اگر تازه کار هستید یا از قیمت گذاری کیک و شیرینی خیلی سر درنمیاورید، اکنون وقت یادگیری در این زمینه است.
مهمتر از قیمت نهایی محصول رضایت شما و استراتژی های کاری است که انجام می دهید.

اگر کمی روشن در این باره بخواهیم صحبت کنیم باید ببینیم که هدف شما از شیرینی پزی چیست؟

کسب درآمد، عشق و علاقه ، حرفه ای شدن، شهرت یا پیدا کردن شوهر مورد علاقه تون؟ که البته در مورد آخر موفق نخواهید بود.

اگر صرفا برای عشق و علاقه این کار را می کنید همین حالا از مطالعه این مطلب دست بکشید و به کار شیرینی پزیتون مشغول شید.

اما اگر برای درآمد، سود و پول کار می کنید باید بگم که این همان چیزیه  که شما بهش نیاز دارید تا بتونید فروش و درآمدتونو از فروش کیک و شیرینی خانگی بالا ببرید. قدم اول برای قیمت گذاری، رضایت شما پس از فروش محصول هست. یعنی وقتی شما کیک یا شیرینی  می فروشید احساس نکنی که قیمتتون پایین بود یا سرتون کلاه رفته.

قیمت فروش کیک و شیرینی خانگی را چگونه تعیین کنیم؟

تعریف و محاسبه قیمت فروش نه تنها برای شما، بلکه برای بسیاری از تولید کنندگان کار سخت و پیچیده ای است.

اما راه های گوناگونی برای حل کردن این مشکل وجود دارد .

1- استفاده از قیمت تمام شده محصول

 شما باید قیمت تمام شده محصول خود را محاسبه کنید و با اضافه کردن درصد مشخصی سود برای خودتون قیمت تمام شده را به مشتری اعلام کنید. که در ادامه به صورت دقیق تر می پردازیم.

2- استفاده از قیمت رقبا 

برای این کار کافی است قیمت رقبا را باتوجه به میزان کیفیت و کمیت محصول خود بسنجید و قیمت تقریبی برای محصول خود تعیین کنید

3- قیمت بی رقیب 

شما می توانید محصولی را تولید کنید که تا به حال شخص دیگری آن را تولید نکرده در نتیجه می توانید قیمت بی رقیب را برای آن محصول تعیین کنید. یعنی چون قابل مقایسه با محصول یا جای دیگه ای نیست به بالاترین سود ممکن محصولتونو بفروشید.

این همون چیزیه که توی این مطلب یاد می گیری.

روش اول برای قیمت گذاری کیک یا شیرینی خانگی

در این روش باید قیمت تمام مواد اولیه ای که در کیک یا شیرینی را استفاده کرده اید را به صورت نسبی یا دقیق حساب کنید.

به جمع هزینه ها ۱۰٪بابت هزینه آب و گاز و برق اضافه کنید. یعنی مثلا اگر هزینه موارد اولیه مصرفی در کیک 200 هزار تومان شده با احتساب ۱۰ درصد اکنون 220 هزار تومان محاسبه میشود.

خب هنوز کار تموم نشده.

شما باید ۱۰ یا ۱۵٪دیگه هم بابت تجربه و مهارت خود به مبلغ موارد اولیه اضافه کنید. توجه داشته باشید گفتم هزینه مواد اولیه یعنی همان 200 هزار تومان.

خب شما مجاز هستید ۱۰ الی ۱۵ درصد دیگر بابت هزینه های پنهان به مبلغ تمام شده کیک خود اضافه کنید.

تا اینجا چیزی حدود 40 تا 50 درصد شد.

این هزینه ها شامل هزینه استحلاک گاز و یخچال و حتی ظروف و ابزاری هستند که شما استفاده می کنید.

توجه داشته باشید در صورت خراب شدن ناگهانی هر یک از این ابزار ها شما مجبور به خرید دوباره اش می شید.

نکته قابل توجه در این روش این است که سود شما ۳۰ یا ۴۵ درصد نخواهد بود شما تنها ۱۰درصد سود می کنید و آن هم بابت مهارت و تجربیات شماست. و باید با الباقی سود روی همین کار سرمایه گذاری کنید.

ابزار حرفه ای تری بخرید، دوره های آموزشی شرکت کنید و از همه مهمتر برای توسعه کار و فروش بیشتر، تبلیغات کنید.

البته از اواخر سال 1400 سازمان امور مالیاتی کشور یه قانونی را اجرایی کرد که در این قانون تمام دارندگان دستگاه های پز یا درگاه های اینترنتی مکلف شدند پرونده مالیاتی داشته باشند و درآمد و هزینه و سودشونو به سازمان اعلام کنند. 

شاید بگید این چه ربطی به ما داره…

خواستم روشنتون کنم که در صورتی که مو به مو طبق آموزشای این مطلب پیش برید، شما هم فروشتون زیاد میشه و آروم آروم باید فکر تشکیل پرونده مالیاتی و پرداخت مالیات باشید، که البته این چیز ترسناک یا نگران کننده ای نیست به شرطی که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید.

روش دوم برای قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی

شما می تونید بر اساس قیمت یک یا چند رقیب قیمت تعریف کنید.

یعنی از بین رقبای خودتوم که مطمئن هستید در حد و کیفیت شما کار می کنند چند نفر را انتخاب کنید و با رصد قیمت های اونا، شما هم در همان بازه به مشتریان قیمت اعلام کنید.

این روش روشی ساده اما ریسک پذیر تری نسبت به روش اول هست.

چون اگر رقبای شما از این موضوع مطلع شوند یا بنا به هر دلیل قیمت پایینی اعلام کنه یا قیمتشو  کاهش بده شما هم بی اطلاع از همه جا، مجبور به کاهش قیمت محصولات تولیدی خود هستید.

از طرف دیگه، اگر مشتریان هیچ مزیتی بین شما و رقبایتان نبینند امکان خرید از رقبا بالاتر خواهد رفت.

پس توصیه من اینه به جای تنبلی و ماست مالی موضوع یکبار برای همیشه یاد بگیر چطوری قیمت محصولتو حساب کنی و با سود بفروشی.

آموزش فروش کیک و شیرینی خانگی در یک جلسه

چگونه شیرینی یا کیک خانگی بفروشیم؟!

اگر حتی یکبار تجربه فروش چیزی به افراد غریبه یا آشنا رو در فضای اینترنت یا واقعی داشتید، می دونید چققققققققدر سخته و خجالت آوره…

البته نه اینکه فروختن چیزی خجالت آور باشه ها، نه …

در واقع ما داریم با خجالت از بقیه می خواهیم که محصولاتمونو بخرن.

وقتی در حال تولید محتوا، فروش تلفنی، یا طراحی صفحه محصول هستیم، دائم به خودمون می گیم نکنه فکر کنند ما به پولش نیاز داریم، یا وضع مالی اینقدر خراب شده که رفتیم سراغ کیک و شیرینی پختن.

نکنه مسخرمون کنند؟؟!

نکنه از روی ترحم بخوان ازمون کیک و شیرینی بخرن؟؟؟

متاسفانه جواب همه این سوالات در قالب این مطلب نمی گنجید، به همین دلیل این مبحث در قالب یک فایل صوتی آموزشی توسط یکی از بهترین اساتید فروش اینترنتی به شما ارائه میشه.

برا

چه کسی فروش کیک و شیرینی خانگی را آموزش می دهد؟

خوشبختانه بستر اینترنت بستری رایگان و ارزان را برای استفاده و یاد گیری مطالب زیادی هست. اما معمولا آموزش موضوعات تخصصی یا وجود نداره یا کافی نیست.

بنابر این تنها دوره آموزش فروش و قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی توسط من یعنی محمد صادق توسلیان تهیه، ضبط و بفروش رسید. 

اگر بیشتر درباره من بخواهید بدونید باید بگم، که حداقل 10 ساله به صورت مستمر کار فروش و فروشندگی در صنایع غذایی داشتم. کیک و شیرنی هم جز زمینه کاری من بوده که به خیلی از قنادی ها و آموزشگاه های شیرینی پزی مشاوره و آموزش دادم.

تقریبا تمام دغدغه های یک قناد خانگیو لمس کردم و براش راه حل های زود بازده و سریع دارم.

اینکه چرا دروه آموزشی می فروشم و رایگان در اختیارتون نمی زارم هم به دو دلیله 

1- کار من آموزش و مشاوره در حوزه فروش و تبلیغات اینترنتیه و از این راه کسب در آمد می کنم

2- اگر این فایل آموزشی، رایگان در اختیار شما قرار بگیره مثل تمام چیزایی که تا الان رایگان بدست آوردید، یا ازش استفاده نمی کنید و یا پی به ارزشش نمی برید.

بنابر این به این دو دلیل این فایل آموزشی رایگان نیست، چون قراره به شما یاد بده که دیگه رایگان برای کسی کار نکنید.

راه کار افزایش فروش کیک خانگی

همون طور که گفتم، شما بعد از به پایان رسوندن این دوره یاد می گیرید چطور محصولاتتونو بدون هیچ ترس و نگرانی به تعداد بالا بفروشید.

با سود عالی  تعداد زیاد

این دوره بهتون کمک میکنه یکبار برای همیشه یادبگیرید کیک و شیرینی هایی که نتیجه هنر و تجربه تون هست را به بهای ارزشمندی بفروشید و لذت فروش زیاد با سود بالا رو تجربه کنید.

بتونید ابزار های جدید و حرفه ای تری برای کسب و کارتون بخرید، محل کسب و کارتونو توسعه بدید و حتی افرادی را استخدام کنید تا برای شما کار کنند و تعداد فروش و مشتریان و باز هم بیشتر از قبل کنید.

البته نکته مهم اینه که خیلی غرق در رویا نشید و لازمه همه اینها توجه به تمام نکات ریز و درشتی هست که توی این فایل صوتی به شما ارائه میشه.

پس باید با دقت گوش کنید و مو به مو عملیش کنید.

اگر می خواهید بدونید که در این دوره چه مباحث یا مطالبی ارائه میشه، بهتره از صفحه مربوط به دوره که لینکش پایین قرار داده شده، اطلاعات کسب کنید.

البته اگر قیمت گذاری شما بر روی محصولاتتان دقیق، اصولی و منصفانه باشد ، مشتریان حاضر به خرید از شما خواهند بود. حتی اگر بالاترین کیفیت را داشته باشید ولی قیمت گذاری مناسبی نداشته باشید مردم حاضر به خرید از شما نخواهند بود.

یاد بگیرید مثل یک قناد حرفه ای محصولاتتان را قیمت گذاری کنید.

شغل قنادی حرفه ای سراسر سود و درآمد است. همه ما حاضر هستیم برای بهترین لحظات و دقایق زندگی یعنی جشن و تولد کام خود را از مرغوب ترین و چشم نواز ترین شیرینی ها ، شیرین کنیم. اما گاهی اوقات افرادی که کار قنادی را در منزل شروع می کنند بدلیل نداشتن مشتریان کافی دوچار یاس و سرخوردگی می شوند. اما با راهکار هایی که جناب آقای مهندس توسلیان به صورت اختصاصی برای سایت کیدوکالا در فایل صوتی زیر ضبط کرده اند تمام مشکلات شما در زمینه قیمت گذاری و فروش کیک و شیرینی خانگی برطرف خواهد شد.

برای شنیدن این فایل کافی است رو کلید زیر کلیک کرده و مبلغ 149 هزار تومان خرید این آموزش را پرداخت کنید و بلافاصله به فایل آموزش قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی دسترسی پیدا کنید. 

شما می توانید این فایل را به صورت آنلاین و یا پس از دانلود روی گوشی همراه یا کامپیوتر بشنوید.

برای خرید این آموزش همین حالا روی دکمه سبز رنگ زیر کلیک کنید و مبلغ 149 هزار تومان را پرداخت کنید و از تکنیک های بی نظیر این فایل بهرمند شوید.

برای خرید و دانلود این فایل آموزشی روی کلید “بنفش”  همین حالا کلیک کنید.

خرید و دانلود فایل آموزش صوتی قیمت گذاری کیک خانگی

فایل صوتی آموزش قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی

قیمت دوره آموزش فروش و قیمت گذاری کیک و شیرینی خانگی

149 هزار تومان

ثبت نام در این دوره به پایان رسید.

این دوره با 54 کارآموز برای همیشه بسته شد و اطلاعات آن مثل راز بین این افراد باقی خواهد ماند.

تنها دوره آموزش حرفه ای برای خانم های قناد خانگی 

اگر به دنبال افزایش فروش و تعداد مشتری هستید در این دوره حتما ثبت نام کنید

 • شروع دوره از ابتدا اسفند 1400

 • قیمت دوره 559 هزار تومان

 • دوره صوتی و دانلودی

 • ظرفیت ثبت نام محدود

 • پس از پایان ثبت نام ، دوره تکرار نخواهد شد

 • تنها دوره تخصصی SFpS مخصوص بانوان قناد خانگی در ایران

منوی دسته های خود را در هدرساز -> موبایل -> منوی اصلی موبایل -> نمایش/مخفی -> انتخاب منو، تنظیم کنید.
سبد خرید